Rozwiązania RFID2023-03-20T20:01:52+00:00

Rozwiązania RFID

Lokalizacja i inwentaryzacja RFID

RFID (ang. Radio-Frequency Identification) oznacza identyfikację za pomocą fal radiowych. Jest to bardzo wygodny sposób do lokalizacji sprzętu, przeprowadzania inwentaryzacji majątku i szybkiego wyszukiwania bazy danych, która niekiedy potrafi liczyć nawet kilkadziesiąt tys. pozycji. Rozwiązanie to, podobnie jak Beacony BLE, może służyć do efektywnego śledzenia zasobów szpitala.

Niemożność lokalizacji aparatury może oznacza, że dane urządzenie może nie mieć wykonanego przeglądu, powodując ryzyko dla wszystkich pacjentów, którzy są leczeni przy jego użyciu. Rozwiązanie, które Państwu oferujemy pozwala te problemy rozwiązać.

Rozwiązania RFID

Co mogą Państwo osiągnąć dzięki RFID?

  • Błyskawiczna informacja o lokalizacji sprzętu, znaczące skrócenie czasu poświeconego na szukanie urządzeń
  • Szybka i wygodna inwentaryzacja majątku
  • Możliwość oznaczenia całego majątku szpitala stosunkowo niewielkim kosztem
  • Budowanie wiedzy na temat lokalizacji zasobów

Co powinni Państwo wiedzieć

  • RFID to sprawdzona w przemyśle technologia, która w zachodnioeuropejskich szpitalach funkcjonuje od lat
  • RFID wykorzystuje pasywne tagi (bez baterii) i pozwala na wykrywanie bliskości tagu za pomocą stałej anteny RFID lub mobilnej anteny RFID (noszonej przez kogoś, np. skaner)
  • Dzięki RFID możliwe jest wykrycie, że dany aparat przeszedł przez oznaczone miejsce w określonym czasie
  • RFID to technologia służąca zarówno do lokalizacji sprzętu, a za sprawą niedrogich etykiet, również do inwentaryzacji

Wspólnie z doświadczonym partnerem, firmą Lyngsoe Healthcare, oferujemy Państwu profesjonalne wdrożenie RFID

Szpitale to skomplikowane miejsca, z zawiłymi systemami przepływu personelu i materiałów, które muszą działać sprawnie, aby zapewnić efektywny przepływ pacjentów. Od przyjęcia pacjenta do wypisu i wszystkiego pomiędzy, zasoby szpitala muszą być zlokalizowane, dostępne i sprawne, aby zapewnić pacjentom leczenie przy użyciu odpowiedniego sprzętu, w sposób bezpieczny i na czas.

Dlatego właśnie rozwiązania RFID dla służby zdrowia są niezwykle ważne – dzięki technologii RFID łóżka i urządzenia medyczne można łatwo śledzić i lokalizować, gdy są potrzebne, czy to w celu wykorzystania ich przez lekarza do leczenia pacjenta, czy też w celu przeprowadzenia planowanego przeglądu, co poprawia wykorzystanie sprzętu i wydajność operacyjną szpitala.

Wspólnie z doświadczonym partnerem – firmą Lyngsoe Healthcare – oferujemy kompleksową realizację systemu śledzenia opartego na RFID, zintegrowanego z systemem Appmedica. Wieloletnie doświadczenie i ilość realizacji w największych (+2000 łóżek) szpitalach w Wielkiej Brytanii, Danii, czy Szwecji, czyni z firmy Lyngsoe eksperta w tej dziedzinie, co gwarantuje sukces tego typu wdrożenia.

Chcesz przejść na najwyższy poziom zarządzania?

Dołącz do grona ekspertów zarządzania majątkiem z systemem Appmedica

Go to Top